Genel

29 yıldır 1,5 metrekarelik bir dükkanda yaşıyor

Afyonkarahisar’da ayakkabı tamiri, özel ruhsatlı silah kılıfları, cep telefonu kılıfları, cep bıçakları ve cep bıçakları üreten Hüsamettin Güngör, 1,5 metrekarelik dükkanından 29 yıldır geçimini sağlıyor. Güngör, dükkanının 1,5 metrekare olmasına vergi memurlarının bile şaşırdığını söyledi.

Afyonkarahisar’ın Çay ilçesinde esnaf olan Hüsamettin Güngör, ilçe merkezindeki 1,5 metrekarelik dükkanında yaklaşık 29 yıldır ayakkabı tamiri, özel ruhsatlı tabanca kılıfı, cep telefonu kılıfı, cep bıçağı ve cep bıçağı kılıfı üretiyor. Emekli olduktan sonra da burada çalışmaya devam eden Hüsamettin Güngör, bu dükkandan kazandığı paranın yanı sıra ailesinin geçim kaynağı ile 2 çocuğunun eğitimini sağladı.

“BİZ BU İŞİN SON ZANAATIYIZ”

Çaycıların ‘Hüsnü’ olarak tanınan Hüsamettin Güngör, çalışmalarının geçmişe göre iyi olmadığını belirterek, çalışmaları hakkında bilgi verdi. Güngör, “Normalde ruhsatlı silah kılıfları, bıçaklar, telefon kılıfları üzerine sihir yapıyordum. Ama ortam kötüleştiğinde mutlu bıraktım, bu ufak tefek işleri yapıyorum. Düzenli çalışıyorum. Eskiden ayakkabı yapıyordum. O 3-4 çift ayakkabı alıyor. Onun için de bizi kurtarmıyor. 20 yıldır muhtarım. Halkla ilişkilerim çok güzel. Komşular da iyi. Artık bu işin son ustalarıyız. Artık çırak kalmadı “dedi.

“VERGİ DAİRESİ BİLE ŞAŞIRDI”

Hüsamettin Güngör, yıllardır dükkanını değiştirmediğini, çocuklarına eğitim verdiğini ve iş sahibi olduğunu belirtti. Tanrıya şükür, vergi ile ilgili birçok belge aldım. Vergimizi günlük olarak ödüyoruz. “Dedi.

“MASKESİ OLMAYANLARA MASKE VERİYORUM”

Koronavirüs sürecinde dükkânındaki önlemlere dikkat ettiğini söyleyen Hüsamettin Güngör, “Kolonyam var, gelen müşterilere kolonya ikram ediyorum. Maskemi çıkarmıyorum. Çok fazla kişiyi içeri almıyorum sadece Bir tane al. İnsanlara maskesi yoksa bir maske veriyorum. Her zaman kendim maske takıyorum. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir