Genel Sağlık Trend

ABD’de şişme Noel ağacı kostümü giyen bir kişi 43 sağlık çalışanına koronavirüs bulaştı

Koronavirüs salgını ABD’de etkisini artırırken, San Jose’deki bir hastanede korkunç bir olay meydana geldi. Şişirilebilir Noel ağacı kostümü giyen bir hastane çalışanı, 43 sağlık çalışanına koronavirüs bulaştırırken aynı zamanda bir sağlık çalışanının ölmesine neden oldu.

Amerikalılar için yılın en mutlu ve en huzurlu zamanlarından biri olan Noel, San Jose’de bir felaketle anılıyor. Koronavirüs salgını nedeniyle fazla mesai yapan Kaiser Permanente San Jose Tıp Merkezi çalışanları için bir hastane çalışanı kırmızı burunlu gülümseyen Noel ağacı kostümü getirdi. İçerideki yelpaze ile şişirilen ve böylece yumuşak ve iri bir ağaca dönüşen kostüm, hastanede ürkütücüydü.

BİR KİŞİ DE HAYATINI KAYBEDER

Sağlık çalışanlarının moralini yerine getirmek için hazırlanan plastik ve şişirilebilir ağaç, ilk tespitlere göre 43 sağlık çalışanına koronavirüs bulaştı. Koronavirüs nedeniyle bir sağlık çalışanının da hayatını kaybettiği açıklandı.

FAN KORONAVİRÜSÜ YAYDI

Hastane yetkilileri, 27 Aralık – 1 Ocak tarihleri ​​arasında hastanede çalışanların hava ile ameliyat edilen kostüm sonucu testlerinin pozitif çıktığını açıkladı. Hastane yönetimi, fanlı kostümün hastanenin birçok noktasına koronavirüs damlacıkları ve partikülleri taşıdığını tahmin ettiğini açıkladı.

“HASTANE ÇALIŞANLARI İZNİMİZ OLMADAN KOSTÜM KULLANDI”

Hastanenin başkan yardımcısı Irene Chavez Washington Post’a yaptığı açıklamada, “Bunun hastanemizle bir ilgisi yok, bir hastane çalışanı bu kostümü iznimiz veya iznimiz olmadan kullandı. Bu kişide koronavirüs semptomu yoktu” dedi Washington’a söyledi. İleti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir