Genel Siyaset Trend

Abdullah Gül, Devlet Bahçeli’nin sert açıklaması üzerine sessizliğini bozdu

MHP lideri Devlet Bahçeli, 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun vekilliğinin kaldırılmasına ilişkin açıklamalarına yanıt olarak, “Artık Güroymak Norşin’i arayan yok, o günler gitti. Gül diyerek dikeni yutan yok. . ” Bahçeli’nin sözlerinin ardından sessizliğini bozan Gül, “2009’da Bitlis’in Güroymak (Norşin) ilçesinde halkımız beni Türk bayraklarıyla böyle kucakladı” dedi.

  1. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, hdp’l milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun azaltılmasıyla ilgili “Bu hükümet nasıl görülebilecek hem Türkiye’de hem anlamsız bir sürü eylem yükü getirecek mi?” açıklamayı bulmuştu. Gül’ün açıklamasının ardından MHP Genel Başkanı Bahçeli’den sert tepki geldi.

“GÜL HIZINI YUTANLAR YOK”

Bahçeli, “HDP’nin kapatılmasıyla ilgili dava açmasından rahatsız olan 11. Cumhurbaşkanı’na şunu söyleyeceğim: Güroymak Norşin’i arayan kimse yok, o günler geride kaldı.” HDP veya CHP uygun ve tutarlı bir davranış olacaktır. Tencere yuvarlanıp kapağını bulacağı için gerçekten çok iyi olacak. “

“İNSANLARIMIZ BANA BUNU KUCAKLADI”

Bahçeli’nin Twitter hesabından yaptığı sert açıklamaların ardından Abdullah Gül, “2009 yılında Bitlis ilçemiz Güroymak (Norşin) halkımız beni Türk bayraklarıyla kucakladı.” Dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir