Ekonomi Genel Sağlık

Erdoğan’dan son dakika açıklamaları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, internet üzerinden “4. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi” ne canlı bağlantı ile katıldı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, internet üzerinden düzenlenen “4. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi” ne canlı bağlantıların katıldığı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları:

Her yenilik gibi, dijitalleşme de yeni sorunlar getiriyor. Çevremizdeki tüm ilişkileri kökten değiştiren bu olgunun dışında bırakılamaz.

İnsanlara tüm maddi ve manevi ihtiyaçlarıyla hizmet etmek için çalışmayan her mekanizma sonuçta zulüm üretir.

Kadınların karşılaştığı şiddet ve ayrımcılık gibi sorunlara büyük hassasiyet gösterdik. Teknolojinin tüm imkanlarını kullandık. Kadınların gücünün de onlara saygı ve haklarını kullanma fırsatından kaynaklandığını unutmadan yolumuza devam edeceğiz.

Dünya, yaklaşık bir asırdır süren küresel, siyasi ve ekonomik güç dengelerinin sarsılmasından acı çekiyor. Koronavirüs salgını bu sarsıntıyı hızlandırdı.

Bu süreçte, dünyadaki üretim, dağıtım, ticaret, teknoloji ve insan gücü kaynaklarının tekelleşmesinin nasıl korkunç sonuçlara yol açacağı acı bir şekilde görülmüştür.

Mülteciler, yabancılar ve Müslümanlar suçlanarak bu eksikliğin kapatılmaya çalışıldığına şahit oluyoruz. Dijital faşizme karşı hep birlikte savaşmalı ve çözüm aramalıyız. İnsan hayatını kolaylaştıracak her yeniliğin yeri bizim kafamızda.

DİJİTALLEŞTİRME YOLU

Türkiye dijitalleşmede oldukça iyi bir seviyeye geldi.

Ülkemizde bilişim ve teknoloji sektörünün hacmi 18 yılda 20 milyar dolardan 132 milyar dolara çıktı.

Sektörün bize olan yatırımları 100 milyar TL’yi aştı.

Mobil hizmetlerden yararlanan abone sayısı nüfusumuzla aynı sayıya ulaştı.

Genişbant internet abone sayısı 77 milyonu, sabit genişbant abone sayısı 14 milyonu, fiber abone sayısı 3,5 milyonu, makineden makineye haberleşme abone sayısı 6 milyonu aştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir