Genel Magazin Trend

Erol Bulut’un dağılmasının perde arkası Fenerbahçe’de ortaya çıktı! “Hakkını helal et” diyerek veda etti

Fenerbahçe’de teknik direktör Erol Bulut’un görevden alınması gündeme bomba gibi düştü. Bulut ile ilgili kararın “sportif başarısızlık” nedeniyle alındığı ve bu sezon yapılan 22 transfer karşısında takımın hedeflerin gerisinde kalmasının yönetimi rahatsız ettiği öğrenildi. Öte yandan Fenerbahçe ile yolları ayrılan Bulut, antrenman tesislerine gelerek “Hakkını hukuka uygun kıl” diyerek futbolculara veda etti.

Fenerbahçe Kulübü dün yaptığı açıklamayla teknik direktör Erol Bulut ile yolların ayrıldığını resmen açıkladı. Gelişme spor gündemine bomba gibi düşerken, perde arkasında ayrılık ortaya çıktı.

Karşılıklı rahatsızlık vardı

Hürriyet’in haberine göre Fenerbahçe Yönetim Kurulu ve teknik direktör Erol Bulut’un karşılıklı rahatsızlığının bu ayrılıkta yattığı belirtildi. Hemen hemen her pozisyonda aynı kalitede en az 2 oyuncu bulunsa da Bulut’un bu kadroyu verimli kullanmadığı görüşü kamuya açıklanmasa da yönetim kurulu toplantılarında dile getirildi.

AYRILMA NEDENİ TAMAMEN SPOR BAŞARISIZLIK

Ligin 32. haftasında maç kaçıran lider Beşiktaş’ın 4 puan gerisinde kalan takımın Erol Bulut’un görevine son verilip verilmeyeceğini konuşması durumunda şampiyonluğa ulaşmanın mümkün olmayacağı konusunda anlaşan menajerler, 4 gün boyunca. ve görüşmeler sonucunda “Yolları ayıralım” kararı çıktı. Sarı ve lacivert yetkililer, kararın tamamen ‘sportif başarısızlık’ nedeniyle alındığını ve yolların medeni bir şekilde ayrıldığını vurguladı.

OYUNCULARLA TEK BİR OLDU

Fenerbahçe Teknik Direktörü olarak kulüp ile anlaşma yapan Erol Bulut, dün saat 16.00’da yapılan antrenmana gitmedi. Antrenman öncesi Samandıra Can Bartu Tesisleri’ne giden Bulut, futbolcularla görüştü ve kısa bir veda konuşmasının ardından kucaklaşarak hepsine tek tek veda etti.

EMRE BELÖZOĞLU ARASINDA GERGİNLİK YOK

Bulut’un “Hakkını hukuka uygun kıl” diyerek vedalaştığı toplantıda spor direktörü Emre Belözoğlu’nun da hazır bulunduğu belirtildi. Bulut-Belözoğlu ikilisinin bir süre sohbet edip çay içtiği, ikisi arasında gerginlik olmadığı bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir