Magazin Trend

Finalistler MasterChef’te Türkiye’de açıklandı! Yarışmaya veda eden isim gözyaşlarına boğuldu

MasterChef’in dün akşam yayınlanan bölümünde playoff heyecanı Türkiye’de yaşandı. Eleme turuna çıkan Özgül ve Emir’den biri yarışmaya veda ederken bir diğeri finale kaldı.

TV8 ekranının yarışma programını büyük bir ilgiyle izleyen MasterChef Türkiye, dün akşam 130. bölüme geldi. Nefes kesen anların yaşandığı bölümde finallere kalan üçüncü isim belirlendi.

KAŞIK İÇİNDEN EMİR PLAKASI

MasterChef’in Türkiye’deki 119. hafta eleme finali ilginç bir andı. Ana ürünü pırasa olan yemekleri tatan ve puanlama için yarışmacılarla karşılaşan şeflerden Somer Şef, Emir’in yemeğini çok beğendiğini ve kaşığı fırlattığını söyledi. MasterChef’e kaşık ve çatal atan şefler, yemeğin şeften daha iyi yapıldığı anlamına gelir.

N YÜKSEK PUAN ALMAK İÇİN MÜCADELE

MasterChef’in ilk etabında yarışmacılar Somer Sivrioğlu tarifi ile alinazık kebabı yaptı. Üç tur olarak gerçekleşecek yarışmanın ilk turunu Özgül kazandı. Özgül 19 puanla birinci olurken, Emir 18 puanla ikinci oldu. MasterChef, yarışmacılara ana bileşen olarak pırasa verilen 2020’deki ikinci oyun yaratıcılık oyunuydu. Bu oyunda yarışmacıların yemeği hazırlamak için 45 dakikaları vardı. Emir ikinci eleme maçını kazandı. Emir 26, Özgül 22 sayı aldı. Bu sonuçla son noktada Emir 44’e, Özgül 41 puana yükseldi.

ELENEN YARIŞMACI BİLİNMİŞTİR

Günün son maçında yarışmacılar kendi yemeklerini seçti. Her iki yarışmacı da dünya mutfağından Fransa’yı seçti. Emir tatlıdır, Gateau St. Honore yaptı. Özgül dana bourguignon hazırladı. Son maçta verilen puanlar sonucunda Emir’in puanı 64, Özgül’ün puanı 57 oldu. Bu sonuçla Emir son finalist oldu. MasterChef’ten elenen yarışmacı Özgül oldu.

Gözyaşlarına boğulmak

  1. olarak MasterChef’e veda eden Özgül, duygusal anlar yaşadı. MasterChef’te son kadın yarışmacı olarak elenen Özgül dakikalarca gözyaşı döktü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir