Genel Trend

Galatasaray’da performans Belhanda’nın kaderini belirleyecek! Yeni sözleşme için ekibe katkı yapılması gerekmektedir.

Sezon sonunda sözleşmesi sona erecek Younnes Belhanda’nın geleceği, Süper Toto Süper Lig’in lideri Galatasaray’daki performansı belirleyecek. Faslı futbolcunun kalan 15 hafta içerisinde takıma katkı sağlayamaması durumunda yeni sözleşme teklif edilmeyecek.

Sarı-kırmızılı ekipte Belhanda’nın geleceği, yeni bir sözleşme imzalamak isteyen ancak indirim talebini onaylamayan Belhanda’nın performansını belirleyecek. Hürriyet’in haberine göre; Yeni sözleşme imzalamak isteyen ancak talep edilen indirimi onaylamayan Faslı oyuncu, şimdi zayıfladı. Ara transfer dönemindeki takviyeler, takımın ‘Belhanda’ya mahkum’ oyun planını da ortadan kaldırdı.

2 hafta boyunca yedi kesim

Fatih Terim’in daha iyi bir alternatifi olmadığı için sıkıntılarla oynamak zorunda kaldığı Belhanda, 2 haftadır kesildi. Belhanda, Fernandes’nin transferi, Arda’nın orta sahada yer alması ve Etebo’nun yükselen performansının ardından formasını kaybetti. Terim, hem Kasımpaşa hem de Alanya maçlarında ilk 11’e yıldız futbolcuyu atamadı.

KATKIDA BULUNURSA, TAKIMDA KALACAKTIR

Sezon sonunda Salih Uçan’ın transferi ile kadrosunu güçlendirecek olan Galatasaray, artık Faslı oyuncunun elinde. Kırgın ve kaprisli olma lüksüne sahip olmayan Belhanda, olumlu bir katkı ve performans göstermesi halinde kalan 15 hafta içinde masaya oturacak. Aksi takdirde sezon sonunda masaya bile oturmadan yollar ayrılacaktır.

“OYUN, DOĞRU VE SÖZLEŞMEYİ İMZALAYIN!”

3 sezonda 3 şampiyonluk yaşayan ve sözleşmesinin uzatılmasını isteyen Belhanda’ya hem yönetim hem de teknik ekip net bir mesaj verdi: “Oyna, sözleşmeyi hak et ve imzala!”

YENİ SÖZLEŞME İÇİN YÜZDE 50’DEN FAZLA İNDİRİM

Fas orta sahasının performansı sınıfı geçerse ve teknik komitenin olumlu raporu, Galatasaray’ın Belhanda’ya sunacağı tavan numarası belirlendi. Şu anda 3 milyon 350 bin euro kazanan Belhanda, yeni sözleşmede yüzde 50’nin üzerinde indirim imzalamak zorunda. Sarı-kırmızılılar, teknik heyetin talebi üzerine maksimum 1,2-1,5 milyon euro aralığında bir garanti teklifi sunacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir