Genel Siyaset Trend

İngiliz gazetesinden bomba iddiası: Trump, Biden’ın göreve başlamasından bir gün önce İskoçya’ya kaçacak

İngiliz gazetesi The Guardian’da yer alan bir habere göre, ABD Başkanı Donald Trump, resmi sonuçlara göre ABD Başkanı seçilen Joe Biden’in açılış töreninden bir gün önce İskoçya’ya kaçacak.

İskoç yerel basını ayrıca Beyaz Saray’a ait Boeing 757 tipi bir uçağın 19 Ocak’ta Turnberry golf sahası tatil beldesi yakınlarındaki Prestwick havaalanına ulaşacağını yazdı.

“BÖLGEDEKİ GÖZLEMLER TRUMP’UN UZUN SÜRE KALACAĞI İŞARETİ”

ABD Hava Kuvvetleri’nin bölgede Kasım ayında gerçekleştirdiği keşif ve gözetleme faaliyetleri bu iddiaları güçlendiriyor. Raporda isimsiz bir kaynak, “Bu genellikle Trump’ın uzun süre bir yerde olacağının bir işaretidir” dedi.

DAHA AZ ÖNEMLİ UÇAK TERCİH ETTİ

Uzmanlar, Boeing 757 tipi uçağın ABD Başkanı’nın Air Force One adlı özel uçağından daha küçük ve daha az fark edilir olduğunu ve daha çok Trump’ın eşi Melania Trump tarafından kullanıldığını belirtti. ilgili bir açıklama yapmadı.

TEMSİLCİLER MECLİSİNDEN BAĞIŞIKLIK KARARI

ABD’de, 6 Ocak’ta Trump taraftarlarının kanlı Kongre baskısının ardından tarihi günler yaşanıyor. Temsilciler Meclisi, 5 kişinin öldüğü Kongre baskını kışkırttığı gerekçesiyle Trump’ı görevden alma kararı aldı. Senato onaylarsa Trump 20 Ocak’tan önce görevden alınacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir