Sağlık

İngiltere’de ilk aşıyı yaptıran 90 yaşındaki kadın konuştu: Kendimi harika hissediyorum

Birleşik Krallık’ta klinik denemeler dışında Pfizer-BioNTech aşısı yaptıran ilk kişi olarak kaydedilen 90 yaşındaki Margaret Keenan, “Kendimi harika hissediyorum ve eve gidebildiğim için çok mutluyum” dedi.

Kurucu ortağı Uğur Şahin’in de bulunduğu Alman biyoteknoloji şirketi BioNTech’in ürettiği Pfizer Biontech aşısını kullanmaya başlayan Amerikan ilaç şirketi Pfizer ve Türk bilim insanı Prof. , kendini iyi hissettiğini açıkladı.

ARANAN

Klinik denemeler dışında aşılanan ilk kişi olan 90 yaşındaki Margaret Keenan, aşının kendisi ve dünyanın geri kalanı için büyük bir gün olduğunu belirterek herkesi aşı programına kaydolmaya çağırdı.

“HARİKA HİSSEDİYORUM”

90 yaşındaki kadın, “Her şey büyük bir kasırga gibiydi, ancak her şey henüz tam olarak bitmedi” dedi, “Kendimi harika hissediyorum ve eve gidip ailemle iyi vakit geçirebildiğim için çok mutluyum.”

YÜZ İFADESİNE İLİŞKİN DİKKAT

Kalp kontrolü için yerel bir hastanede kaldığı kısa süre boyunca aşılanan Keenan’ın yüzündeki endişeli ifade göze çarptı. Aşı yapılırken çekilen yaşlı kadının fotoğrafları dünyanın her yerine servis edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir