Sağlık Siyaset

Kavga yeniden alevlenecek! Kılıçdaroğlu’ndan Çakıcı’ya çok sert sözler: Beş kuruşluk adam

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sunuculuğunu yaptığı canlı yayında kendisini tehdit eden Alaattin Çakıcı ile ilgili “Mafya yolsuzluk tehdidi bana ulaştığında gülümsedim. Beş kuruşluk bir adam” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından bir mektup paylaşan Alaattin Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik tehdidi bomba gibi gündemdeydi.

ÇAKICI “BEŞ PARALIK ADAM” dedi

Olayın yansımaları devam ederken Kılıçdaroğlu’ndan kavgayı daha da ateşleyecek bir çıkış geldi. FOX TV ekranlarında yayınlanan Çalar Saat programına konuk olan Kılıçdaroğlu, Çakıcı’nın tehdidinin kendisine ulaşınca gülümsediğini belirterek, “Beş kuruşluk adam. Beni üzen beş dolarlık adam arka tarafa sığındı. devlet ve Bahçeli onu destekledi. Siyasi bir sorumluluğun yok mu? ” ifadeleri kullandı.

“Bütün belediye başkanlarımız gerçekten tarih yazıyor. Çok ciddi tasarruflar yaptılar, projeler yaptılar. Pandemi döneminde CHP’li belediye olmasaydı daha kötü olurdu. Kanal İstanbul’a muhalefet için İmamoğlu hakkında soruşturma açıldı. Şehir uzmanları, deprem uzmanları aynısını söyle.

“KANAL İSTANBUL BİR KİRALIK PROJESİ”

İmamoğlu’nun Kanal İstanbul civarında arsası var mı? Haram donutlar boğazınızdan aşağı inmiyorsa, şehrin çıkarları için ne gerekiyorsa yapın. İmamoğlu diyorsunuz, siz anlatıyorsunuz ama o kadar çok insanı şehre gömdüğümüzü söylüyor. Bunu kendi menfaati için değil, İstanbul’da yaşayanlar için söylüyor. Bu bir kira projesidir. Belediye başkanlarımız çok iyi çalışıyor ve biz onu takip ediyoruz. Olay bize Menemen halkı tarafından duyuruldu. Daha sonra 3 milletvekili arkadaşımı gönderdim, orada halkla görüştüm, halkla görüştüm, sonra bir rapor hazırlandı ve gereğini yaptık. Böyle bir şeye tahammül etmemiz mümkün değil.

“TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ YARARLANMIŞTIR”

Bu insanları uzun süre aç bırakıp açığa çıkamadılar, bu yüzden her şeyi bıraktılar. Bilimsel Komite bir sözcü seçmeli ve sözcü de açıklamalarda bulunmalıydı. Hangi tavsiyelerde bulunduklarını bilmiyoruz ama siyasi iktidarın aldığı önlemleri biliyoruz. Türkçe’de 5 maske dağıtamayan bir siyasi gücün koronavirüsle savaşma şansı yoktu. Sorumlu muhalefet olarak biz her zaman uyardık, bunu yapsan iyi olur dedik. Bunu bir ülke sorunu olarak gördük. O sırada Türk Tabipleri Birliği uyardı. Bilgileri doktorlardan aldılar, yanlış yaptığınızı söylediler, herkes suçlandı, sonra Türk Tabipler Birliği haklıydı. Yine de verilerin eksi verildiği söyleniyor.

“5 COİNSİZ SATILAN TANK PALETİ”

Tank Palet Fabrikası Katarlılara satıldı. Beş sent almadan verdik. Bu bir satış değil. Merkez Bankasının tüm birikimlerini sıfırlarsınız. Hükümet istediği vergiyi tahsil edemedi. Borsanın yüzde 10’unu Katarlılara satıyoruz, hangi fiyata satıldığını bilmiyoruz. Tank Palet Fabrikasına yatırım yapılacaktır. Ne kadar yatırım yapıldığını bilmiyoruz.

“KİME SATACAKLAR” VARLIK FONUNU KURMUŞLAR

Ekim ayında bir olay yaşadık. Katar firması futbol yayın hakları konusunda 500 milyon doları ödeyemedi, 90 milyon dolara düşürdü. Kasap borcunu, kahvehanenin borcunu ödediler mi? Bu Katar aşkı nedir? Bunu yapıyorsanız, emekli maaşını da artırın. Neden Varlık Fonu’nu kurdular? Kime, neyi nasıl satarız. Borsanızı neden satıyorsunuz? Katar gelip borsadan hisse alsın. Ülkede satmadığınız yer kalmadı. Satılmamış fabrika, arazi, banka, sigorta şirketi, saray yok. Kimin malını satıyorsunuz? 83 milyon mal satıyorsunuz, ne kadar sattıklarını açıklamıyorsunuz. Merkez Bankasının eksi 54 milyar dolar rezervi var, yani parası yok, borcu var. 128 milyar doları kime sattınız? Hala bu memleketi bu şekilde yapan kişiye oy verecek misin? Bu temelde yatan güvendir. Siyasi güç kimseye güven vermiyor. Berat Albayrak’a bakma. Gerçek talimatı veren Tayyip Erdoğan’dır.

“BİR AKADEMİST İÇİN KORONA AÇIKLAMALARI İÇİN ÇALIŞMAYI BİLMESİ GEREKLİDİR”

Tek kişilik rejimde devlette hak yoktur. Korona ile ilgili açıklama yaparken normalde bu işi bilen bir akademisyen bu açıklamayı yapmalıdır. Cumhurbaşkanımızın emriyle başlarsanız, Sağlık Bakanı açıklama yaparken, bu talimatı kabul etmişim demektir. Hazine Bakanı, Ulaştırma Bakanı bu şekilde başlarsa… Bu şekilde başlamak zorunda hissediyorlar. Bunlar bizim bildiğimiz gibi eski bakanlar değil. Bunlar halk oylamasıyla değil, randevu ile gelen insanlar. Bakanlık müsteşarı gibi bunlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir