Genel Sağlık

‘Kayak yapacağım’ diyerek evden çıkan doktor, IV sistemi ile ormanda intihar etti.

Bursa’da Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde asistan doktor olan Mustafa Yalçın’ın sabah ‘Kayak yapacağım’ diyerek evden çıkarken ormanda intihar ettiği ortaya çıktı. Genç doktorun ağaca yapıştırdığı serum ile kendi damar yolundan anestezik bir ilaç aldığı ve eksi 10 derecede kendini uyuttuğu belirlendi.

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı’nda başhekim olarak çalışan 35 yaşındaki Mustafa Yalçın, 27 AR 993 plakalı arabasıyla sabah 08: 00’de evinden ayrıldı ve haber yok ondan tekrar haber alındı. Saat 11.00’de girdiği tahmin edilen ameliyata gitmeyen Yalçın’ı merak eden Yalçın, cep telefonundan ulaşamayınca takım arkadaşları evini aradı. Sabah evden çıktığı bilgisi üzerine polis ve jandarma ekipleri bilgilendirildi.

ARAÇ KURULDU

Genç kalp cerrahının cep telefonu sinyalleri Uludağ yolu üzerinden geldiğinde jandarma ekipleri Uludağ yoluna yoğunlaştı. Yapılan araştırma sonucunda Mustafa Yalçın’a ait lüks otomobil Uludağ yolu Yiğitali Mahallesi’nde kapıları siyah olarak kilitlenmiş olarak bulundu. Aracın bulunduğu noktadan Jandarma, AFAD, ANDA ve NAK arama kurtarma modlarından oluşan 50 kişilik bir grup ile doktorun gidebileceği alanlar arandı. AFAD’ın izleme köpekleri ve jandarma arama kurtarma köpekleri de arama çalışmalarına dahil edildi.

KENDİ ANESTEZİSİ

Arama kurtarma ekipleri tarafından eksi 10 derecede yaklaşık 2 saat boyunca yapılan aramalar sonucunda, genç doktorun cansız bedeni, ormanın yaklaşık 1,5 kilometre ilerisindeki ormanlık bir alanda bir ağacın dibinde karla kaplı bulundu. arabasını park etti. Olay yerinde cesedi bulan arama kurtarma ekipleri, ağaca takılan serumun bir ucunun Mustafa Yalçın’ın damar girişine takıldığını görünce şok oldu. Cumhuriyet Savcısı ve Jandarma Olay Yeri İnceleme ekiplerinin kontrolünün ardından Yalçın’ın cansız bedeni otopsi için Bursa Adli Tıp Morgu’na götürüldü.

6 sayfalık not bıraktı

Öte yandan jandarma ekipleri, yol kenarına park ettiği lüks otomobili Mustafa Yalçın’ın incelemesinde Yalçın’ın yazdığı tahmin edilen 6 sayfalık bir not buldu. Notta Yalçın’ın Bursa’ya ilk kez geldiğinde çok sevdiği Uludağ’da böyle bir şey yaşayacağını hiç beklemediği, kız arkadaşının da kendisi ile aynı hizmette çalıştığı ve özel notlar yazdığı belirtildi. bazı insanlara kız arkadaşı ile baskı gördü.

Yolu nasıl takip ettiğini de açıkladı

35 yaşındaki kalp damar cerrahı Mustafa Yalçın’ın bıraktığı 6 sayfalık mektubu takip ederek kendini nasıl öldürdüğünü detaylı bir şekilde yazdığı belirtildi. Yalçın’ın anestezide kullandığı narkoz ile kas gevşetici ve bir miktar potasyumu intravenöz olarak uyguladığı ve karda uykuya daldığı ortaya çıktı. Genç doktorun bir süredir psikolojisi kötü olan antidepresan ilaçlar kullandığı öğrenildi ve ağır tip ve soğuk kar altında kalan doktorun donmadan önce hayatını kaybettiği düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir