Genel

Kısıtlama sonrası İstanbul trafiğinde şaşırtıcı görüntü! Yoğunluk yüzde 50’ye bile ulaşmadı

Koronavirüs önlemleri kapsamında getirilen sokağa çıkma yasağının sona ermesini takip eden haftanın ilk iş günü İstanbul’da trafik akışı önceki haftalara göre sakin. Kar yağışının devam ettiği İstanbul’da trafik yoğunluğu 08:00 itibarıyla yüzde 44 olarak ölçüldü.

Türkiye 12 Şubat Cuma günü saat 21.00’de başlayan genel kısıtlamalar sokağa girerken, saat 05.00 itibariyle sona erdi. Gece şehir genelinde devam eden kar yağışı bazı bölgelerde sabah saatlerinde de devam ediyor. Haftanın ilk iş gününde vatandaşların kendi araçlarını önceki haftalara göre daha az çalıştırmayı tercih ettikleri görüldü.

TRAFİK AKIŞKAN DEVAM EDİYOR

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde Edirne yönünde trafik yoğunluğu gözlenirken, Ankara istikametinde trafik sorunsuz ilerliyor. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün her iki yönünde trafik sorunsuz devam ediyor. TEM otoyolu ve D-100 karayolu başta olmak üzere ana arterlerdeki trafik yoğunluğunun önceki haftalara göre daha az olduğu görüldü. D-100 Avcılar Gümüşpala Hacışerif, bu noktada trafik yoğunluğu yönünde araç arızasına neden oldu.

AĞAÇLAR ÖLDÜRÜLDÜ TRAFİK KONUMU KİLİTLİ

Şehrin bazı yerlerinde gece boyunca ağaçların düşmesi ve kar yağması nedeniyle araçlar ara sokaklarda ve bazı sokaklarda hareket edemedi. İtfaiye ekipleri ve belediye ekipleri yoldaki ağaçları kaldırmaya çalışıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve ilçe belediye ekipleri, ana arter ve caddelerde çalışmalarını sürdürüyor. İBB’nin mobil uygulamasına göre 08:00 itibarıyla trafik yoğunluğu yüzde 44 olarak ölçüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir