Genel Magazin Sağlık

Koronavirüs aşısı olan Alişan’ın “Sağlık çalışanları varken neden oldunuz?”

Çağla Şıkel’in ardından Alişan koronavirüs aşısı için gönüllü oldu. Ancak Alişan’ın aşı olduğunu gören bazı sosyal medya kullanıcıları “Sağlık çalışanları varken neden Alişan aşı oluyor?” Diyerek tepki gösterdi. Eleştirinin ardından açıklama yapan Alişan, “Bir amacım vardı ve ona ulaştım. Aşı, ilk sağlık çalışanları olacak. “

Alişan’ın sabah programını sunan ünlü şarkıcısı Demet Akalın, Türkiye’ye yeni gelenlere koronavirüs aşısı için gönüllü oldu. Hastaneye canlı gitti ve yakın zamanda FAZ 3 aşısının ilk dozunu aldı. Alişan’ın yaptırdığı aşı için konuşan Alişan’ın doktoru, aşının gönüllü olduğu için plasebo da içerebileceğini söyledi.

TEPKİLERE YANIT VERDİ

Aşı yaptırdığı için Twitter’da tepki alan Alişan’a tepki yağdı, “Sağlık çalışanları ayakta iken neden Alişan aşı oluyor?” Alişan, “Aşılama henüz başlamadı. Onbinlerce Türk vatandaşı gibi FAZ 3 çalışmasına gönüllü olarak katıldım. Bir amacım daha vardı. Aşılamanın bu hastalığın tek kurtuluşu olduğunu anlatmaktı. Hedef, ilk sağlık çalışanları olacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir