Siyaset

Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümüyle ilgili bomba gelişme! Kritik ayrıntılar ortaya çıktı

Kahramanmaraş’ta 25 Mart 2009’da helikopter kazası sonucu hayatını kaybeden BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun suikasta kurban gittiği kanıtlarla belli oldu. Adil Öksüz’ün detayları, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Bürosu tarafından başlatılan soruşturmada bulundu. Öksüz’ün suikastta adı geçen bir pilotla görüştüğü ortaya çıktı.

Merhum BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’na düzenlenen suikastla ilgili soruşturmada çarpıcı bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor.

Daha önce soruşturmada, operasyonu FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in yönettiği, FETÖ imamlarının “Tereyağından kıl çektik” dediği ve F-4’lerin 75 saniyede bölgede bulunma şansı olduğu detayları ortaya çıktı, ancak bu olmadı. bitti.

Sabah’ın haberinde bu kez FETÖ’nün Hava Kuvvetleri imamı Adil Öksüz suikastta izlendi. Soruşturma dosyasında 20 sayfalık itiraflara giren örgütün avukatları imamı şok edici bir iddiayı gündeme getirdi. İtirafçı imam yaptığı açıklamada, İzmir Yamanlar Koleji’nde elebaşı Fetullah Gülen’in odasında bulunan F-16 modelinin Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopterinin üzerinden geçen ve düşmesine neden olan uçağı simgelediğini söyledi.

BYLOCK YAZIŞMASINDAN

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Bürosu’nun başlattığı FETÖ soruşturmasında 15 Temmuz darbe girişiminin başrol oyuncularından olan ve o dönem Hava Kuvvetleri Komutanlığı imamı olan Adil Öksüz’ün ismine de ulaşıldı. MİT tarafından yapılan ByLock konuşmalarının ardından Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümü hakkında.

HAVADAKİ F-4 PİLOT ORX İLE TEMAS ETTİ

O dönemde, Yazıcıoğlu’nun helikopterinin düştüğü sırada havada bulunan iki F-4 uçağında 4 pilotun silah sistemlerini kullanan Adil Öksüz ile bir subay arasındaki telefon görüşmeleri belirlendi. Daha önce Kahramanmaraş’ta Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümü hakkında ifade veren FETÖ’nün sözde Elazığ Avukatları imamının itirafları, memur ile Adil Öksüz arasındaki bağlantıları araştıran soruşturmada bomba gibi düştü.

Mart ayında KOM Daire Başkanlığı’nda ifadesi alınan itirafçı imamın Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümüyle ilgili 20 sayfalık ifadesi ortaya çıktı.

GÜLEN’İN ODASINDA F-16 MODELİNİN SIRRI

MİT’in ByLock yazışmasını tespit eden Elazığ İl İmamı Mehmet D. tarafından 2013 yılında Elazığ Avukatlar imamı olarak atanan Kağan adlı itirafçı ilginç bir bilgi verdi.

Örgütün lideri Fetullah Gülen’in 2014 yılında İzmir Yamanlar Koleji’ndeki özel odasına düzenlediği geziye katıldığını belirten itirafçı, FETÖ elebaşı odasında bulunan F-16 modelinin Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopterini düşürmek için kullanılan savaş uçağını simgelediğini söyledi. .

Örgütün il imamı Mehmet D.’nin kendisine bu bilgileri verdiğini iddia eden itirafçının ifadesinde, “Örgütün avukatları Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopterini soyan iki askerin avukatıydı. avukatlar, ancak MA’nın iki asker avukatı olduğunu bilmiyordum, MA’ya bu görevi kimin verdiğini sordum.Aynı zamanda TSK’daki askerlerin imamı olan bir isim de bu konuda bilgi sahibi olduğunu açıkladı. .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir