Genel Sağlık Trend

Öğretmenlerini görmek için mezun olduğu okula giden küçük kız devrilen duvarın altında öldü.

Adana’da 5. sınıf öğrencisi olan 12 yaşındaki Perihan Tutak, yüz yüze eğitimin ilk gününde çok özlediği öğretmen ve arkadaşlarını görmeye gittiği okulda yıkılan bahçe duvarının altında hayatını kaybetti. Küçük kızın babası Cuma Tutak, “Çocuğum okulun açıldığını duyar duymaz sevinçle gitti ama öldü” dedi.

Seyhan ilçesine bağlı Meydan İlçesi Yeşilyuva İlköğretim Okulu’nda Meryem ve Cuma Tutak’ın 5 çocuğundan 2 Mart’ta 5. sınıf öğrencisi Perihan Tutak, geçen yıl mezun olduğu ilkokula arkadaşları ve öğretmenlerini görmek için gitti yüz yüze eğitim günü. Burada ağabeyleri ve arkadaşlarıyla oyun oynayan Perihan Tutak’ın üzerine bahçe duvarı devrildi. Kulp duvarın altındaydı. Okul yönetiminin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Enkazdan çıkarılan küçük Perihan, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından ambulansla Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Ancak Perihan Tutak, doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamadı. Duvarın yıkılmasında okulun ihmal edildiğini iddia eden Tutak ailesi, okul yetkililerine şikayette bulundu ve olayla ilgili polis soruşturma başlattı. Otopsinin ardından Perihan Tutak’ın naaşı ailesi tarafından teslim edildi ve dün öğleden sonra Buruk Mezarlığı’nda gözyaşlarına gömüldü.

Okulların açıldığını duyduktan sonra kızının sevinçle uyuyamadığını belirten Meryem Tutak (38), Perihan’ın sabah ilk işinin geçen yıl mezun olduğu okula öğretmenlerini ve arkadaşlarını görmek için gitmek olduğunu söyledi. Olayın kısa bir süre sonra yaşandığını kaydeden Tutak, “Komşum haber verdi. Koşarak geldim. Duvara duvar yıkıldı” dediler. O anda benim çocuğum değil de sadece 10 çocuk ölseydi hepsi ölürdü. Bu acının ardından dünya üzerime çöktü ”dedi

” 60 YILDIR SORUMLULUK REDDİ “

Olayı duyar duymaz hastanede nefesini kestiğini ve ardından kızının ölüm haberini aldığını söyleyerek. Acının onları mahvettiğini belirtti. Bu zamana kadar geri dönüşüm işçisi olarak çalıştığını ve çocuğunu büyük sıkıntılar içinde eğittiğini belirten Tutak, “Olayda ihmal var. O duvar 50-60 yıllık bir duvar. Zaten onun yanında yatıyor. Uzun zamandır. Şikayet ettim. Sonuna kadar peşinden gideceğim. Çocuğum okulun açıldığını duyuyor. ” duymadı ama sevinçle gitti ama öldü “dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir