Genel Sağlık

Piyasa değeri 2,5 milyon lira! İstanbul Havalimanı’nda ele geçirilen sıvı kokain

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza Ekipleri tarafından İstanbul Havalimanı’nda gerçekleştirilen operasyonda, yabancı bir yolcunun bagajında ​​bir içki şişesine gizlenmiş 3 kilogram 380 gramlık sıvı kokain ele geçirildi.

Gümrük Muhafaza ekiplerince yürütülen çalışma kapsamında İstanbul Havalimanı’na gelen yolcular uyuşturucu kaçakçılığı açısından incelendi. Brezilya’nın Sao Paulo kentinden bir yolcu, bilgi sistemleri üzerinden yapılan incelemede riskli olarak değerlendirildi. Yolcuyu taşıyan uçağın havalimanına inişinin hemen ardından uçaktaki bavullar röntgen cihazından geçirilerek narkotik dedektör köpeklerle arandı. Narkotik dedektör köpekleri şüphelinin bagajındaki likör şişelerine tepki verince şişeler açılarak alkollü içecek görünümündeki sıvıdan bir numune alındı.

İÇECEK ŞİŞELERDEN ÇIKAN İLAÇLAR

İlaç test cihazı ile söz konusu sıvıdan alınan numunenin ilk analizinde alkol uyarısı alınsa da incelemeye devam edildi. Detaylı çalışmada, kaçakçıların şişe içine yerleştirdikleri bir mekanizma ile şişe ağızlarında bir miktar alkol tuttukları ve bu mekanizmanın altında farklı bir sıvı olduğu anlaşılmıştır.

PAZAR DEĞERİ 2,5 MİLYON LİRA

Bunun üzerine armatür ve içindeki sıvı bulundukları yerden çıkarıldı. Şişede kalan sıvıdan alınan numunenin analizinde bu sıvının bir kokain solüsyonu olduğu anlaşıldı. Gümrük Muhafaza ekiplerinin titiz çalışmaları ve ısrarlı takibi sonucunda, piyasa değeri 2,5 milyon lira olan toplam 3 kilogram 380 gram likit kokain getirilmesi engellendi. Olayla ilgili bir kişi gözaltına alınırken konuyla ilgili soruşturma sürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir