Genel Magazin Sağlık Trend

Psikolog ve yazar Doğan Cüceloğlu’nun ölümüyle ilgili detay! Ayakları kafasında

Ünlü psikolog ve yazar Doğan Cüceloğlu Beşiktaş’taki evinde ölü bulundu. Bir süre önce anjiyografi yaptıran Cüceloğlu’nun ilk tespitlere göre kafasına düşme sonucu hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

Ünlü psikolog Doğan Cüceloğlu, İstanbul Beşiktaş’ta yaşadığı dairede ölü bulundu. Bir süre önce anjiyografi yaptıran 83 yaşındaki psikolog ve yazar Cüceloğlu, ilk tespitlere göre Cüceloğlu, evinde yürürken ayağının sıkışması sonucu başına düştü. Memur, durumu sağlık ekiplerine bildirdi. Eve gelen sağlık ekipleri, Cüceloğlu’nun hayatını kaybettiğini belirledi. Haberi alan Cüceoğlu’nun kızı da eve geldi. Cüceoğlu’nun oğlunun yurt dışında olduğu öğrenildi. Adli tıp doktorları, savcılar ve polis ekipleri Cüceoğlu’nun evini inceledi. Ev denetimleri devam ediyor.

ÖLÜM ÖNCESİ 2 SAAT PAYLAŞILDI

Doğan Cüceloğlu’nun ölmeden 2 saat önce sosyal medya hesabı Twitter’da bir podcast paylaştığı ortaya çıktı.

GÜVENLİK MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN AÇIKLAMA

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden ünlü psikolog ve yazar Doğan Cüceloğlu’nun ölümü ile ilgili yapılan açıklamada, “Merhumun başının düşmesi nedeniyle kanaması olduğu anlaşıldı ve konuyla ilgili çalışmalar yapıldı. konu devam ediyor. ” Beşiktaş ilçesi Akatlar mahallesinde saat 14.00 sıralarında meydana gelen olayda; Mehmet Doğan Cüceloğlu’nun hayatını kaybettiği bilgisi üzerine; Merhumun evinde yapılan inceleme ve araştırma sonucunda haftada iki kez merhumun evini temizlemeye giden M.Ç isimli şahıs, geldikten sonra iki kez zile bastığını, orada kapıyı açacak kimse yok muydu, eve girdiğinde ölen kişinin yerde hareketsiz yattığını görmüş ve yetkililere haber vermiş, merhumun baş kısmındaki düşme nedeniyle kanaması olduğu anlaşılmış, konu hala devam ediyor. .

DOĞAN CÜCELOĞLU KİMDİR?

Doğan Cüceloğlu, 1938 yılında Mersin Silifke’de doğdu. Liseyi Ankara ve Kırklareli’de, İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. Doktorasını ABD’de Illinois Üniversitesi’nde Bilişsel Psikoloji alanında yaptı. Türkiye’de Boğaziçi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi’nde çalıştı, bir iletişim psikolojisi geliştirme seminerleri sunuyor, bir psikolog ve çeşitli topluluklara bilimsel psikoloji çerçevesinde bir yıldan daha fazla bilimsel makale ile Fulbright bursu verdi.kırk’ta öğretim görevlisi olarak ziyaretçi olarak Berkeley’deki California Üniversitesi bir uzmanla karşı karşıya, 1980-1996 yılları arasında Fullerton görevinden bu yana Amerika Birleşik Devletleri’nde California Eyalet Üniversitesi’nde görev aldı.1996, üniversite öğrencileri, öğretmenler, veli ve işadamları için seminerler, seminerler ve atölyeler. Kitaplarını 1990 yılından bu yana Türkçe olarak yayınlayan Cüceloğlu, Türk insanının düşünce, duygu ve davranışlarını bilimsel psikoloji kavramları içinde inceleyen kitapların yazarının adıdır. Yıldız Cüceloğlu ile evli olan uzman psikolog Doğan Cüceloğlu’nun da Timur adında bir oğlu var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir