Genel Trend

Rıdvan Dilmen’in etkinlik yaratma iddiası: Hakemler şampiyonu belirleyecek

Galatasaray’ın Kasımpaşa’yı 2-1 mağlup ettiği maçı değerlendiren ünlü futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, kavganın hakemini eleştirerek MHK Başkanı Serdar Tatlı hakkında sert açıklamalarda bulundu. Dilmen, Türk futbolunda şampiyonu hakemlerin belirleyeceğini de iddia etti.

Rıdvan Dilmen, Galatasaray’ın Kasımpaşa’da 89. dakikada attığı penaltı golü Mustafa Muhammed’in 2-1 mağlup ettiği mücadeleyi değerlendirdi.Mhk Cumhurbaşkanı Serdar Tatlı görevinin iyi bir şekilde yerine getirilemeyeceğini söyledi, Türkiye şampiyonu hakemleri yararak yarma hakemlerini belirleyeceklerini söyledi. İşte Dilmen’in açıklamaları; “Galatasaray oyunun son bölümünü doldur ve boş oynadı. Ertuğrul ilk yarıda başarılı oldu, oyunda kaldı. İkinci yarıda saha daha da ağırlaştı. Oyunda Akan’ın gol pozisyonuna girmesi zordu. Bu her iki takım için de geçerliydi.

“ONYEKURU PLANI YAPILDI”.

İkinci yarı Galatasaray için kör bir mücadeleydi. Galatasaray ilk yarıda iyi pozisyonlara sahipti ve güzel bir galibiyet geldi. Kaleci, Galatasaray’ın kazandığı penaltıya kontrolsüz girdi. Onyekuru da aldırmadan önce bunu planlamıştı.

“HAKEMLER MAÇLARI BELİRLİYOR”

Kasımpaşa lehine verilmeyen penaltıyı tartışmak istemiyorum, pozisyon penaltı. Ekonomik olarak şu anda Avrupa’da transferlerde 1 numarayız. Avrupa’nın tamamı kadar transfer ettik. Maçlar 1.5-2 aydır hakemler tarafından belirleniyor. Ne uyarsa uysun. Serdar Tatlı benim de arkadaşım. Sezon başı Rıdvan Dilmen sezon diyordu şimdi Mustafa Cengiz de tamam dedim diyor.

“SERDAR TATLI SİKİŞMEYECEK”

Bu tesadüf değil, 4 büyük tur olarak her seferinde ilk 4’e giriyor. Hakemle sezon sonuna kadar konuşmamaya karar verdim. Türkiye’de tek bir tahkim kurumu yok, Serdar tatlı olmayan bir girişimin başlangıcı. Maalesef geçmişte haksızlık yaptığımızın farkındayım. Serdar Tatlı’nın da yapamayacağını gördüm.

“1-1 8 DAKİKA UZATILMIŞSA”

Tüm hakemler başka duygularla ortaya çıkıyor. Bu maç 1-1 bitmiş olsaydı Fatih hoca “4 dakika sürer mi? Bu kadar değişiklikle” derdi. 1-1 olsaydı 8 dakika uzatırdı, 2-1 olduğu için 4 dakika uzattı. Bunu sadece Galatasaray için söylemiyorum, herkes ne demek istediğimi çok iyi anlıyor. Serdar Tatlı olsaydım sezon sonunda yapamazdım derdim. Yeni yüzler, yeni hakemler niyetiyle geldiniz ama 1.5-2 aydır sizinle olmuyor. Ne yaparsa yapsın, yapamaz, arkadaş acı içinde

“TEBRİK ETMEM GEREKİYOR”

Bugün kaybeden de haklıydı. Kasımpaşa mücadele etti. Taylan, Belhanda, Donk oturdu, ardından oyuna girdiler. Koç elinden geleni yaptı. Kasımpaşa da bu şartlarda savaştı, hata yapmasına rağmen Ertuğrul kariyerinin en iyi maçlarını oynadı, tebrik etmeliyiz.

“HAKEMLER MEYDAN DIŞINDA”

Türkiye’de tebrik edeceğim tek şey hakemler ve VAR operasyonu. Bunlar komik. Fairi’yi bırakın, tamamen kontrolden çıktılar. Teknoloji olmadığı zaman hakemler çok konuşurlardı ama artık iz kalmaz, iz bırakırsam ne olacağını söylerler. Allah Türkiye’de futbola sabır versin.

“BU HAKEMLERİ SAHADAN UZAK TUTUN”

Fenerbahçe – Başakşehir maçının ardından Fenerbahçe taraftarları tarafından, bazen Beşiktaş ve Galatasaray taraftarları tarafından aşağılandım. Üzülüyorsun ama hayat devam ediyor, doğruyu söylemekten ben sorumluyum. Sahada oynayanları ve geçen hafta Başakşehir – Fenerbahçe maçının yıldızı Fırat Aydınus ve Riva’yı asla ve asla tebrik etmiyorum. Umarım Allah bize hemen sahadaki hakemleri çıkarma fırsatı verir. 1-2 hakem ayırmıyorum, maşallah 2 gün yaşıyor dedim.

“HAKEM ŞAMPİYONU BELİRLER”

Kolay buldular, büyük takımlar iyi giderse bize hiçbir şey olmayacağını söylediler. Fırat’a olmayacak, bu hakemin başına gelmeyecek, ne de Beşiktaş lehine hata yapanlara. Serdar Tatlı’nın tamir edeceğini söylüyorduk, o da yapamazdı. Şampiyon kim olursa olsun 34 haftalık periyotlarda normal derdim, şampiyonun oyun tarafından belirlendiğini söylerdim ama sezonu hakemler ve komiteler belirleyecek. Tahkim, disiplin, federasyon, hakem, VAR, AVAR, saç, tüy her neyse … “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir