Genel Trend

Selçuk Bayraktar, 2010 yılında tanıştığı şehit Korgeneral Erbaş’a şunları söyledi: SİHA sistemlerinin gelişmesine büyük katkı sağladı.

Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, 2010 yılında tanıştığı ve bugün helikopter kazasında hayatını kaybettiği Korgeneral Osman Erbaş için taziye mesajı yayınladı. Şehit Erbaş’ın kahraman bir komutan olduğunu belirten Bayraktar, “SİHA’ların dünyada kullanımında ülkemizin bu noktaya gelmesinde büyük rolü oldu” dedi.

Bingöl’den Tatvan’a gitmek için bugün 13.55’te hareket eden Kara Kuvvetleri Komutanlığına ait Cougar tipi helikopter ile temas 14.25’te kesildi. Bölgede başlatılan aramalar sonucunda helikopterin düştüğü belirlendi. Düşen helikopterde, aralarında 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş’ın da bulunduğu 11 asker şehit oldu, 2 asker de yaralandı. Baykar Savunma Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, helikopter kazasında şehit düşen Osman Erbaş ve askerler için taziye mesajı yayınladı. Bayraktar, “2010 yılında SİHA’larımızın gelişimi sırasında bölgede tanıştığım Osman Erbaş Paşamız ve kahraman askerleri Bitlis’te meydana gelen helikopter kazasında şehit oldu. Allah şehitlerimizi korusun, yaralılarımıza acil şifalar versin. Milletimizin başı haklı olsun. “

“KAHRAMAN KOMUTANIMIZDIR”

Selçuk Bayraktar, şehit Korgeneral Osman Erbaş ile tanıştığı döneme ilişkin mesajında ​​şu ifadeleri kullandı: “2010 yılında Doğubayazıt’ta Şehit Osman Paşa ile tanıştım. Personeli eğitmek için mini İHA’larımızı davet etmişti. O sırada doğudaki sınır karakollarını tek tek ziyaret ettik Kalender, sevecen, alçakgönüllü, herkes ve tüm Mehmetçi tarafından sevilen kahraman bir komutandı.

“ROL BÜYÜK”

Arkadaşlığımız yıllar içinde hiç bitmedi. Milli SİHA sistemlerimizin geliştirilmesinde büyük destek gördü. Dünyada SİHA kullanımında bu noktaya gelmede ülkemizin büyük rolü oldu. Son TEKNOFEST ziyaretinde yüz yüze tanıştık ve bölgeyi birlikte gezdik. Gençlerin projelerini görünce ülkemiz adına çok mutlu oldu. Ruhun ruhun olsun, yerin cennet Komutan … Özlem duyduğun şehitliğe sahipsin … Komutan, bin atlıların akınlarında çocuklar gibiydik … Seni her zaman özleyeceğiz, aşkını , dostluğunuz, kahramanlıklarınız … “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir