Ekonomi Magazin

Sosyal medya devi Facebook, İzmir depremzedelerine 1 milyon TL yardım yapacak

Facebook, İzmir’de yardım için harekete geçti. Sosyal medya devi, depremzedelere 1 milyon TL yardım yapacak.
Facebook, Açık Açık Derneği İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Bir Kiralık Bir Ev” projesine destek için yardım paketini duyurdu. Bu kapsamda Facebook toplamda yaklaşık 1 milyon TL bağış yapacak. Konuyla ilgili açıklamaya göre Facebook, yardım paketi kapsamında şeffaflık ve hesap verebilirlik işleyen ve birçok STK’nın bir araya gelmesi için şemsiye platform görevi gören bir sivil toplum kuruluşudur. Açık Dernek İzmir Büyükşehir Belediyesi. “Bir Kira Bir Ev” projesine destek için 775 bin TL bağış yapacak.

Depremden etkilenen kişilere yardım için bölgede çalışan Arama Kurtarma Derneği (AKUT), Kızılay, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve İhtiyaç Haritası ve İhtiyaç Haritası’nın 147 bin reklam kredisi Deprem sonrası kampanyaları desteklemek için TL. destekte de bulur.

“TOPLUMUMUZUN YANINDA KALMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Açıklamada yer alan Facebook Ortadoğu, Afrika ve Türkiye görüşlerine, Bölgesel Başkan Yardımcısı Derya Matras, Facebook’un yanı sıra bu zorlu yolculuklarda da dile getirildi. Matraş, “Özel sektör, kamu sektörü ve İzmir’e giren tüm bireyler el ele verdiklerinde neler yapabileceğimizi bize bir kez daha hatırlattılar” diyen Matraş, Facebook’un bu süreçte üzerlerine düşeni yapmak için adımlar attığını sözlerine ekledi. İhtiyaç anında topluma yardımcı olacak şekilde gelişmek ve gelişmek için çalıştıklarına dikkat çeken Matras, “Önümüzdeki dönemde bağlantı kurmak, paylaşmak ve büyümek için haberlerimizle birlikte hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi. dedim.

“İNSANA YARDIMCI OLMAK İÇİN FAALİYETLERİMİZE DEVAM EDECEĞİZ”

Facebook, İzmir’deki deprem sonrası atılan adımlardan bahsetti, Türkiye Kamu Politikaları Daire Başkanı Jagatai Pekyör, “Depremin meydana geldiği yer olan kar ve kar kuruluşuna bağışta bulunun, gerçek zamanlı yardım ve Toplum Yardımlarını paylaşan bir grup oluşturun ve Güvenlik Durumu konuları manşetimize yardımcı olduğumuz “Bu zorlu süreçte ülkemizdeki insanlara çok yardım ve yardımcı olmak için faaliyetlerimize devam edeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir