Genel

Termometre 41 derece gösterdi, Adanalı parklara akın etti

Adana’da Nisan ayı olmasına rağmen termometreler güneş altında 41 derece gösterdi. Sıcaktan bunalan Adanalılar parklara akın ederken pek çok kişinin maske takmaması ve birlikte oturması dikkat çekti. Vatandaşlardan biri, “Şırdan ve kebap yiyoruz, virüslerden korunuyoruz. Bu sıcakta virüs kalır mı?” Dedi. ifadelerine yer verdi.
Kış soğuğunu genel bir ısınmayla değiştirmesi gereken ilkbahar mevsiminde Türkiye’ye izin vermiş, araştırma Adana’da yaz sıcaklıklarını da sağladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün verilerine göre şehirdeki hava sıcaklığı öğle saatlerinde 35 derece ölçülürken, termometreler güneş altında 41 derece gösterdi.

KORONA KURALLARI UNUTULDU

Parklara ve yeşil alanlara akın eden bazı Adanalılar, sıcağın da etkisiyle koronavirüs kurallarını görmezden geldi. Parkta vakit geçiren pek çok kişi maske takmazken, bir grup genç kalabalık içinde şarkı söyledi ve eğlendi. Sıcaktan bunalmış olanların bir kısmı parkta çimlere uzanırken, kimisi çeşmenin altında başlarını yıkayarak serinlemeye çalıştı.

“SICAKTA BİR VİRÜS KALIR”

Mehmet Aydın (22), Seyhan’ın merkez ilçesindeki Atatürk Parkı’na geldiklerini, ağacın altında oturarak vakit geçirdiklerini ve serinlemeye çalıştıklarını belirterek, sıcak havaya hiçbir şeyin yardımcı olmadığını söyledi. Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır gibi şehirlerin sıcakta Adana’nın gerisinde olduğunu belirten Aydın, ‘Karpuz yemek ve buz yemenin faydası yok. Maskeye de gerek yok. Çünkü Adanalılar şırdan ve kebap yer. Virüsten korunmaktadır. Ayrıca virüs bu sıcağında kalacak mı? “O konuştu.

ÇEŞME SUYU İLE YIKANMIŞTIR

Sıcak havalardan bunaldığı için başını musluk suyuyla yıkadığını kaydeden Mehmet Yılmaz, kendisinin de yıkayıp maskesini kullandığını ifade etti. Sıcak havanın küresel ısınmanın bir göstergesi olduğunu vurgulayan Ayşenur Kuşçu, Adana’da yaz aylarında termometrelerin 50 derecenin üzerine çıkmasını beklediğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir