Genel Sağlık Teknoloji Trend

USA Moderna: Koronavirüs aşısı virüse karşı en az 1 yıl korur

Koronavirüs salgınına karşı mRNA teknolojisi kullanılarak geliştirilen aşı ile dikkat çeken US Moderna, aşının insanları virüsten en az 1 yıl koruyacağını duyurdu.

Türk bilim adamlarının kurduğu BioNTech ile Pfizer’ın geliştirdiği aşı ile aynı tekniği kullanan Moderna, koronavirüs aşısı ile ilgili en merak edilen soruyu yanıtladı. Daha önce aşının mutasyona uğramış koronavirüse karşı da etkili olduğunu duyuran Moderna yetkilileri, aşının insanları ne kadar koruyacağını da açıkladı.

“2021’DE 1 MİLYAR DOZA YAKIN AŞI SAĞLAMAYI PLANLIYORUZ”

Firma yetkilileri dün JP Morgan Sağlık Konferansı’nda açıklamalar yaptı. Moderna, mRNA-1273 adlı aşının etkisinin en az 1 yıl olacağını duyurdu. Sentetik mRNA kullanarak bağışıklık sistemini harekete geçiren ve koronavirüsü etkisiz hale getirmeyi hedefleyen aşının vurulduktan sonra en az 1 yıl etkili olduğunu anlatan Moderna CEO’su Stephane Bancel, “2021’de 600 milyon dozu 1 milyar doza ulaştırmayı planlıyoruz” dedi. .

MODERNA BIDEN’DE AŞILDI

Moderna, Başkan seçilen Joe Biden, Başkan Yardımcısı Kamala Harris ve Dr. Antony Fauci gibi en önemli isimler haline geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir