Genel Sağlık

’15 Ocak’tan itibaren restoran ve kafe gibi işletmelerin HES koduyla açılacağı’ iddiaları reddedildi

Koronavirüs önlemleri kapsamında hükümet yetkilileri, Kasım 2020’de müşterilere kapatılan kafe, restoran ve restoran gibi işletmelerle ilgili “HES kodunun 15 Ocak’ta açılacağı” iddiasını yalanladı. henüz böyle bir kararın alınmadığını belirtti.

Genelge kapsamında uygulanmaya devam eden sokağa çıkma yasağının ne zaman kaldırılacağını milyonlarca kişi merak ederken, gözler yeni bir açıklamaya çevrildi. Kısıtlamalarla vaka sayısında gözle görülür bir azalma görülmekle birlikte, İçişleri Bakanlığı tarafından kısıtlamaların kaldırılmasına yönelik yeni bir karar alınmadı. Ancak 15 Ocak’tan itibaren restoran, kafe, pastane, restoran gibi işletmelerin HES koduyla açılacağı iddiaları bir süredir konuşulanlar arasında yer aldı.

“HENÜZ ERKEN RAHATLAMAK İÇİN”

Candaş Tolga Işık’ın devlet kaynaklarına dayandırdığı bilgiye göre; HES kodlu restoran, kafe ve pastane gibi işletmelerin açılması gibi henüz bir rahatlama olmadığını paylaştı. Işık, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Hükümet kaynaklarına HES koduyla 15 Ocak’ta restoran, kafe vb. Açılacağı iddiasını sordum, ‘Şu anda böyle bir karar yok. rahatlamak için çok erken. ‘

KAFE, RESTORAN, RESTORAN VE RESTORAN GİBİ İŞLETMELER KISITLAMALAR İÇİN SADECE PAKET HİZMETİ SUNAR

Sokağa çıkma yasağı kapsamında yeni bir karar alınana kadar hafta içi 21.00-05.00, Cuma 21.00’den Pazartesi 05.00’e kadar sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Lokanta, restaurant, pastane gibi işletmeler sadece Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri 10.00-24.00 saatleri arasında teslimat hizmetlerini gerçekleştirmektedir. Hafta içi kısıtlamasız saatlerde hem geri alma hem de çevrimiçi sipariş hizmetleri sağlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir