Magazin Sağlık

93 kilo veren Pelin Öztekin isyan etti: 100 kilo aşık olmaz mı?

Mide küçültme ameliyatı sonrası 93 kilo veren Pelin Öztekin, “Fazla kilolu olduğumda bana şans verilmedi” dedi. “Başrol 50 kilo ve genç adamın çok yakışıklı olması gerekmiyor” dedi aktris, “100 kilo olan biri aşık olmaz mı, acı çekmez mi?” duruma isyan etti.

Usta sanatçı Rasim Öztekin’in kızı Pelin Öztekin, 2013 yılında 156 kiloya çıkmış ve 2014 yılında mide küçültme ameliyatı geçirmiştir.

Altı ayda 53 kilo verdikten sonra 25 kilo veren ve toplamda 93 kiloya veda eden oyuncu bambaşka bir kişi oldu.

Öztekin; “Ne kadar tatlı ve sempatik olursanız olun, her nedense aşırı kilolu olduğunuzda drama çalışmasında rol alamazsınız. Orada fetiş olmanız gerektiğinden günümüzde kostüm çok önemli, ona göre giyinmelisiniz. Aşırı kilolu insanların dizilerde başrol oynaması gerektiğini düşünüyorum. “

“100 KİLE OLAN İNSANIN AŞKINA İNANMIYORUZ?”

Öztekin, “100 kiloluk bir insanın aşkına inanmıyoruz veya çektiği acı inandırıcı değil mi? Başrol 50 kilogram ve jön’ün çok yakışıklı olması gerekmiyor.

33 yaşındaki oyuncu, “Çevremizdeki herkes acı çekiyor, aşık oluyor, evleniyor, boşanıyor. Bu görsel kısıtlamanın hoş olduğunu düşünmüyorum” dedi.

“Bu önyargıyı kırmak istedim. Değişimden sonra karşı köşeyi yapmak istedim. Kilolu olduğumda şans vermedin, şimdi ne olduğunu söylemek istedim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir