Genel

Cinsel istismar ve terör propagandası yapmakla suçlanan sahte hoca Burhan Dalğali serbest bırakıldı

Dini duyguları suistimal ederek ve terör örgütü propagandası yaparak kadına cinsel taciz suçundan hüküm giyen sahte öğretmen Burhan Dalğali serbest bırakıldı. Mahkeme, tanıkların dinlenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Esenler’de, kendisini tanıttığı kadınlarla evliliklerini kurtarma vaadiyle ‘dini inanç ve duygularını kötüye kullanmak suretiyle sahtekarlıktan’ 7 yıla kadar hapis cezasına çarptırılan sanık Burhan Dalğali hakkında dava açıldı. bir öğretmen, sosyal medyadaki diğer fotoğraflar nedeniyle ‘terör örgütü propagandası yapmaktan’. Bakırköy 23.Ağır Ceza Mahkemesi’nde 7 yıla kadar hapis istemiyle açılan davadan tahliye edilen ancak ‘terör örgütü propagandası yapmaktan’ tutuklu yargılanmaya devam eden sanık Dalğali’nin davası başladı. . Duruşmaya Burhan Dalğali ve avukatı katıldı.

“PKK’DA YER YOK”

Sanık Burhan Dalğali savunmasında, “PKK ile bir ilgim yok. O iftar yemeğine sadece iftar yemeği olduğu için gittim. Propaganda namazı kılmadım” dedi. Abdullah Öcalan’ı görmedim. resim ama HDP’nin adının geçtiği yerde asla olmayacağımı öğreneyim. Tahliye ve beraatimi talep ediyorum. “

ŞAHİTLER DİNLENECEK

Duruşmada görüşü sorulan cumhuriyet savcısı, dosyadaki mevcut deliller ve sanığın tutukluluk süresi ve davanın konusu nedeniyle tanık olarak Tuncer Dalğali’nin serbest bırakılmasını talep etti. Tutukluluk süresi nedeniyle sanığın tahliyesine karar veren mahkeme heyeti, sanığa yurt dışına çıkma şeklinde adli kontrol hükmü uygulanmasına karar verdi. Mahkeme, Tuncer Dalğali’nin tanık sıfatıyla dinlenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

VAKA SÜRECİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, şüpheli Burhan Dalğali’nin 21 Haziran 2015 tarihinde iftar programında çekilen fotoğraflarının, ‘terör örgütü üyeliği’ iddiasıyla yargılanan Tuncer Dalğali tarafından paylaşıldığı anlaşıldı. ‘, sosyal medya hesabından’ HDP İlçe Binasında İftar ‘yazısı yer aldı. Programın düzenlendiği yerde örgütü simgeleyen bayraklar bulunduğu ifade edilen iddianamede, başta Abdullah Öcalan olmak üzere örgüt mensuplarının birçoğunun resimlerinin duvara asıldığı, örgütsel olduğu belirtildi. Bayraklar ve Burhan Dalğali elleri açık masada oturmuş dua ediyordu. İddianamede şüpheli Burhan Dalğali’den ‘terör örgütü propagandası yapmaktan’ 4 ila 10 yıl hapis istendi.

DİNİ DUYGULARIN İSTİSMARINDAN 3 AYA KADAR 7 YIL

Bir kadının çıplak vücuduna yazı yazdığı iddia edilen Burhan Dalğali, kadına cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle gündemdeydi. Görüntülerle ilgili suç duyurusunda bulunulmadığını öğrenen Burhan Dalğali dolandırıcılık suçlamasıyla gözaltına alındı. Burhan Dalğali, polis teşkilatındaki eylemlerinin tamamlanmasının ardından adli makamlarca tutuklandı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, sanık Dalğali’nin “dini inanç ve duygularını suistimal ederek dolandırıcılık” ve “Duvara Muhalefet” suçlarından 2 yıl 7 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılması isteniyor. Tekke ve Türbeler ile Bazı Unvanların Kaldırılması ve Kaldırılmasına Dair Kanun “. Zanlı Dalğali, 18 Aralık’ta Bakırköy 23.Ağır Ceza Mahkemesi’nde bu suçtan serbest bırakıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir