Genel Sağlık

Herkes seferber edildi! Nehre düşen İpek, acıdan 20 saat sonra haber aldı.

Ağrı’nın Diyadin ilçesinde dün oyun oynarken Murat Nehri’ne düşen ve ortadan kaybolan 6 yaşındaki İpek Yıldız’ın cansız bedenine 19,5 saat sonra ulaşıldı.
Diyadin ilçesine bağlı Mollakara köyünde yaşayan Birsen ve Murat Yıldız’ın 6 çocuğundan İpek, dün saat 14.00 sıralarında köyün yanından geçen Murat Nehri kenarında oynarken suya düştü.

TAKIMLAR MOBİL OLDU

İpek’in yanındaki çocuklar aileye haber verdi. İpek ailesi ve köylüler kendi çabalarıyla İpek’i bulamayınca jandarmadan yardım istendi. Bunun üzerine bölgeye jandarma ve AFAD ekipleri sevk edildi. Köylülerin desteklediği arama çalışmalarına Diyadin Kaymakamı Alper Balcı da katıldı. Ancak tüm çabalara rağmen İpek Yıldız’a ulaşılamadı.

15 mil uzakta bulundu

Dün gece sonlandırılan arama çalışmaları, sabahın ilk ışıklarıyla bugün yeniden başladı. Nehir boyunca yapılan çalışmalarla Yıldız’ın cansız bedenine 09.30 sularında ulaşıldı. Yıldız’ın nehre düştüğü noktadan 15 kilometre uzaklıktaki kaplıcalarda sudan çıkarılan cenazesi, muayene sonrasında otopsi için Ağrı Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir