Genel Sağlık

Koronadan on binlerce kişinin hayatını kaybettiği Fransa’da 4 hafta boyunca tüm gün sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Koronadan on binlerce kişinin hayatını kaybettiği Fransa’da 4 hafta boyunca tüm gün sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Fransa’da koronavirüs vaka sayısının artması nedeniyle başkent Paris dahil 16 bölgede 20 Mart’tan itibaren 4 hafta boyunca tüm gün sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Fransa Başbakanı Jean Castex, okulların açık kalacağını, sadece temel malzemelerin satıldığı mağazaların diğerlerinin kapatılacağını belirtti.

Fransa Başbakanı Jean Castex, Kovid-19 salgınına ilişkin düzenlediği basın toplantısında, salgının ülkede hızla yayılmaya devam ettiğini söyledi. “Bu üçüncü dalga birçok Avrupa şehrinde görülüyor. Bunun nedeni İngiliz varyantı. İngiliz versiyonu) daha hızlı ve potansiyel olarak daha ciddi yayılıyor. Ile-de-France ve diğerlerinde 4 hafta boyunca sokağa çıkma yasağı olduğunu açıklayan Castex 20 Mart’tan itibaren Paris dahil olmak üzere 15 bölge 4 hafta boyunca okulların açık kalacağını söyledi.Castex, sadece temel ihtiyaçların satıldığı mağazaların hizmet vereceğini, diğerlerinin ise kapatılacağını belirtti. Castex, ülke içinde bölgeler arası seyahatin zorunlu haller dışında yasak olduğunu belirterek, insanların mümkün olduğunca en az 4 gün evden çalışması gerektiğini belirterek, 5,7 milyon kişinin Kovid ile vurulduğunu paylaştı. 19 aşı.

ASTRAZENECA AŞISI YENİDEN BAŞLIYOR

CAStex, tedbir amaçlı geçici olarak askıya alınan AstraZeneca aşısının yarın öğleden sonra tekrar başlanacağını belirterek, “Bu aşıya güvenebileceğimizi göstermek için yarın bu aşıyı yaptıracağım” dedi. Castex, Mayıs ayı ortasından itibaren 50 yaş üstü kişilerin aşılanabileceğini belirtirken, Sağlık Bakanı Olivier Veran da Kovid-19 nedeniyle ölen ve virüsü kaptıranların sayısının yaşlılarda önemli ölçüde azaldığını kaydetti. aşılama çabalarının olumlu etkisi. Saat 06.00’da sokağa çıkma yasağı getirildi. Fransa, İtalya ve İspanya gibi bazı Avrupa ülkeleri, kanın pıhtılaşması gibi yan etkilere neden olduğu şüphesiyle AstraZeneca aşısının kullanımını geçici olarak askıya aldı, ardından Avrupa İlaç Ajansı (EMA) Fransa’da 34 bin 998 kişiye yeni bir teşhis kondu. son 24 saatte koronavirüs (Kovid-19) türü. Fransız Halk Sağlığı Kurumu’ndan yapılan açıklamaya göre ülkede son 24 saatte 274 kişinin hayatını kaybetmesiyle birlikte toplam can kaybı 91 bin 706’ya yükseldi. Virüs tespit edilen kişi sayısı 34 bin 998 artarak 4 milyon 181 bin 607’ye yükseldi. Yoğun bakım dahil 25 bin 389 kişinin tedavisi olurken, iyileşenlerin sayısı 1270 artışla 278 bin 263’e ulaştı. 2 bunlardan 393 bin 568’ine ikinci doz aşı yapıldı. Fransa Başbakanı Jean Castex basın toplantısında yaptığı açıklamada, Kovid-19 vakalarının sayısının artması nedeniyle başkent Paris dahil 16 bölgede 4 hafta süreyle sokağa çıkma yasağının uygulanacağını açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir