Genel Sağlık Trend

Koronavirüs aşısı ile ilgili gündemi oluşturacak iddia: Yapmayanlara kamu yasağı geliyor

Çin’den satın alınan koronavirüs aşılarının 14 Ocak’tan itibaren uygulanması beklenirken aşı yaptırmayanlar hakkında çarpıcı bir iddia ortaya çıktı. Uzmanların Sağlık Bakanlığı’na aşısı olmayanların bazı kamu hizmetlerinden yararlanmamaları gerektiğini önerdiği belirtildi.

Türkiye, koronavirüsle ilgili ölümcül kısıtlamalara ve tedbirlere karşı dünya ile mücadeleye devam ediyor. Çin’den satın alınan ve Sağlık Bakanlığı’na ait laboratuvarlarda analiz edilen koronavirüs aşısının, herhangi bir aksaklık yoksa 14 Ocak’tan itibaren uygulanmaya başlaması ve kısıtlamaların tam olarak belirlenene kadar devam etmesi bekleniyor. mutasyona uğramış virüsün etkisi. Türkiye’de zorunlu aşıların tutulmaması, ortaya çıkan öneri yeni risk durumlarının sona ermesinden bir an önce uzmanların dikkatine geldi.

“AŞI OLMAYANLARA KODLARINA İZİN VERİN”

Türkiye Gazetesi’nin Yücel Kayaoğlu imzalı güncel manşetinde yer alan habere göre uzmanlar, Sağlık Bakanlığı’na “aşısı olmayanların HES kodlarına girilmesi gerektiğini” öneriyor.

BAZI YAPTIRIMLARIN GEREKLİ OLDUĞU ÖNERİLİR

Bakanlık bu teklifi dikkate alırsa aşı olmayanlar bazı kamu hizmetlerinden yararlanamayacak. Uzmanlar, virüsü sona erdirmek için bazı yaptırımların gerekli olduğunu savunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir