Genel Sağlık Trend

Putin ile ilgili bomba iddiası yalanlandı: Kremlin’den açıklama!

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in koronavirüs sonrası salgın sırasında sığınakta yaşadığı iddialarına açıklık getirdi. Peskov, Rus liderin daha önce olduğu gibi Novo-Ogarevo’daki evinde yaşadığını söyledi.

Rossiya 1 televizyonuna verdiği bir röportajda Peskov, Putin’in sığınakta yaşadığı iddialarını sordu ve buradan talimat verdi, “Hayır, Putin şu anda Novo-Ogarevo’da yaşıyor, pandemiden önce de burada yaşıyor. Orada yaşıyor, orada çalışıyor, Kremlin’e geliyor. Ancak çok sık değil, iş seyahatleri yapıyor. Teknolojik fırsatları ihtiyaç duyduğu her yerde kullanabilir ”.

HER GÜN KORONAVİRÜS TESTİNİZ VAR MI?

Peskov, Putin’in her gün koronavirüs testi yaptırıp yaptırmadığı sorusuna da cevap verdi. Peskov, “Devlet başkanının güvenliği için tam olarak gerektiği kadar test yapıyor.” Dedi.

Peskov, Putin’in günlük programını düzenleyen epidemiyolog ve doktorları olduğunu da belirtti.

‘PUTİN İLE YÜZ YÜZE GÖRÜŞMELER 5-6 METRE GÜVENLİ MESAFEDEN YAPILMAKTADIR’

“Devlet başkanı bazı acil durumlarda yüz yüze toplantılar yapıyor. Zaman zaman insanlar Putin ile görüşmeden önce belirli test prosedürlerinin tamamlanmasını beklemek zorunda kalıyor. Bazen 5-6 metrelik güvenli bir mesafeden Putin ile görüşmek mümkün. Bu tür toplantılar sık ​​sık yapılmaktadır ”.

“Kişisel görüşüme göre, pandemi bittikten sonra bile görüşmelerin belirli bir kısmı yol, hazırlık, şehirde hareket, uçuş gibi konulara vakit kaybetmeden video konferans ile yapılabilir, bu gerekli olabilir. Belirtildiği gibi, görüşmeleri telefon veya video konferans yoluyla gerçekleşti.

Putin’in Yeni Yıl ile nerede buluşacağı sorulduğunda Peskov, “Nerede olacağını bilmiyorum ama muhtemelen her yıl olduğu gibi ailesi ve akrabaları ile buluşacak” diye cevap verdi.

Putin’in 2020 gibi zor bir yılın sonunda yılbaşı tatilinde dinlenip dinlenmeyeceğine gelince Peskov, “Tamamen dinlenmiyor ama biraz nefes alabilir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir