Siyaset

Son dakika! “CHP’NİN İttifakı çatırdıyor mu?” Erdoğan’ın yanıtı: Halk İttifakı’nın ilerlemesinden çok memnunuz

Son dakika! MHP lideri Bahçeli’nin CHP liderini tehdit eden Alaattin Çakıcı’yı savunması, “Halkın İttifakı mı çatlıyor?” Söylentileri de beraberinde getirdi. Erdoğan, “Halk İttifakı’nın ilerlemesinden çok memnunuz” diyerek, “Halk İttifakı’nın ilerlemesinden çok memnunuz” dedi.
AK Parti’nin 7. Olağan Isparta, Burdur, Gümüşhane, Kastamonu ve Sinop İl Kongrelerine canlı bağlantıyla katılan Erdoğan, Halk İttifakı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Nisan ayında infaz yasasıyla serbest bırakılan Alaattin Çakıcı, CHP lideri Kılıçdaroğlu’na tehdit mektubu yazarak medya hesabından serbest bırakıldı. “Akıllı ol” sözleriyle tehdit edilen Kılıçdaroğlu, Çakıcı hakkında suç duyurusunda bulundu.

BAHÇELİ ÇAKICI’YI SAVUNMUŞTUR

Çakıcı’yı “benim dava arkadaşım” olarak nitelendiren MHP lideri Devlet Bahçeli, CHP liderine sert davrandı; “İdealistim Alaattin Çakıcı’ya mafya yolsuzluğu demek, onu yeraltı dünyasının karanlık yüzüyle suçlamak utançtır, sahtekârlıktır” ifadelerini kullandı.

“İTTİFAKIN HEDEFİNDEN MEMNUN KALDI”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündemi meşgul eden “tehdit” polemiğine ne diyeceği merak edildi. Bahçeli’nin Çakıcı savunması, “Halkın İttifakı mı çatlıyor?” Söylentileri de beraberinde getirdi. Bugünkü il kongre bağlantısında Erdoğan, “Halk İttifakı’nın ilerlemesinden çok memnunuz. Sayın Bahçeli’ye ve tüm MHP camiasına her konuda yanımızda oldukları için bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.” dedim.

“MAHKEMELER GEREKLİ OLACAK”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü, Kılıçdaroğlu’nun dün yaptığı tehditle ilgili yaptığı açıklamada kalın, “Savcılık soruşturması başlatıldı ve hukuki süreç ilerliyor. Türkiye’de kimse kabul edilemez bu şekilde tehdit ediliyor. Hukuk mahkemelerinin kuralları dahilinde ne gerekiyorsa, umarım Sayın Bahçeli’nin Çakıcı ile eski bir dostluğa sahip olması, belki de sadakat duygusuyla söylediği bir şeydir, yasanın koyduğu normlarla çelişmemelidir. kanun ”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir