Ekonomi Sağlık

Son dakika: Milyonlarca memurla ilgili! Erdoğan onayladı, mektup gönderildi

Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2 Aralık itibariyle kamu çalışanlarının çalışma saatlerinin 10.00-16.00 olarak belirlenmesinin uygun görüldüğü belirtildi.

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı’nın imzasıyla tüm kamu kurum ve kuruluşlarına yazı gönderildi.

Kovid-19 salgını ile mücadele salgını Türkiye’de yayılmayı en aza indirgemek ve söz konusu maddede yer alan çalışma saatlerinin düzenlemelere ulaşması şartıyla Arızayı bozucu etkisinin ve faydasının azaltılmasına yönelik çabaların zaafına uğramadığı kaydedildi. :

“2 Aralık 2020 tarihinden itibaren kamu kurum ve kuruluşlarının günlük çalışma başlangıç ​​ve bitiş saatleri, bağlı, ilgili ve ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının en üst yöneticisi olan Başkanlık tarafından, bağlı bakanlıkların bakanlıkları tarafından belirlenir. ve ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına, diğer Kamu kurum ve kuruluşlarında üst yönetici olarak Başkanımız tarafından, illerde valilerce 10.00-16.00 olarak belirlenmesine uygun görülmüştür.Sizlere bilgi ve gerekliliği bildirmek istiyorum. salgınla mücadele için kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınması. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir