Siyaset

Süleyman Soylu’dan HDP’li milletvekillerine sert sözler: Yetersizler

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM’de yaptığı konuşmada HDP’lilere ağır ifadeler yükledi. PKK terör örgütü tarafından öldürülen sivillerin fotoğrafını gösteren Soylu, “Birazcık haysiyetiniz varsa siviller için başsağlığı dilersiniz. Onlar sahtekâr, sahtekâr, sahtekâr. Bu çocuklara hesap vereceksiniz.” Dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığı bütçesini görüşürken TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada HDP’lilere sert sözler söyledi. Süleyman Soylu, PKK tarafından öldürülen sivillerin fotoğraflarını göstererek, “Birazcık haysiyetiniz varsa sivillere başsağlığı dilersiniz.” HDP yandaşlarını ağır ifadelerle yüklediler “Dürüst değiller, sahtekarlar. Bu çocukların hesabını vereceksin. “

BANYO VE ALTINSAFAK’A HATIRLATMA

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda bakanlığının 2021 bütçesine ilişkin konuşan Bakan Soylu, özetle şunları söyledi: “Kandilin’den talimat alan, sokağa ve sokaklara teröristin ismini verenlere göz yummuyoruz. arka odada müfettişler, İspanya’nın Batasuna’ya yaptığını yapıyoruz. Teröre destek verenler, kınamayanlar. Dinle, Batasuna’nın avukatları AİHM’e itiraz ettiklerinde net bir karar verdiler. “Karar doğru, doğru. sözleşmeye aykırı değil. ” İtalya’da da bizimkiyle aynıydı, biz teröriste davranmıyoruz, teröriste terörist diyoruz ve taraftarlara terörist diyoruz İmralı’da tahttan indirilen teröristi terörist olarak adlandırıyoruz Edirne’de Demirtaş diyoruz. Terörist olarak Karayılan ve Duran Kalkan … İçeride her şeyin farkındayız … Konuşmaları dinlediğim için Demirtaş’ın adı hiç anılmıyor Ne oldu, Demirtaş’ı sen mi aldın? Ne oldu?

“YENİ TARAFLARDAN BİRİ PKK’YA DEVAM ETMEYECEK”

Kökeni bilinmeyen yeni partilerin size fayda sağlamaya çalışması bize bağlı değil, PKK’ya ne iyileştirecek ne de gelecek. Birazcık haysiyetiniz olsaydı, bu sivillere bir gün başsağlığı dilersiniz. Aşağılık, sahtekâr ve sahtekarlar. Bu çocukların hesabını sen yapacaksın. Bunlar PKK’nın emekçileri, işçileri ve köleleridir. Kürtler ve Aleviler bu ülkenin çimentosudur. (Çocuk terörist imajını alarak) Onlar çocuk teröristler, kim olduklarını biliyor musunuz? Bunlar, PKK’nın annelerin çocuklarını kaçırdığı, ellerine silah verdiği buradaki çocuklarınız. Bu çocuklar 14-15 yaşları arasında. Sahte Müslüman olmaktan bahsediyorsun.

“PKK KADIN YETİŞTİRDİ”

PKK terör örgütü köylere giderek eşlerini evlerinden çıkarıp kadınlara tecavüz etti. Alçaklar. Belediyeler artık devlet için çalışıyor. Oh, para PKK’ya gitmiyor, oh halka gidiyor. Kayyumdan aldığımız tüm belediyelerin hapis cezasına çarptırıldığına dikkat edin, bu sizin için bir teminattır.

“TERÖRİSTLER İÇİN BİR SÜRPRİZİMİZ VAR”

Teröristler 50 yıldır bu milletin kanını emdi ve kendi siyasetini yaptı. Terör örgütünü bu kış mağaralarında yalnız bırakmayacağız, onlara bir sürprizimiz var, onları ölümden dolduracağız.

“DEVLETİN OMURGU ÇELİK DURUYOR”

FETÖ bir istihbarat örgütü, terör örgütüdür. Geldiler ve başımıza bastırdılar ama omurganın devlet içindeki gücü bizi yeniden devlet kurmamızı sağladı. Feton Türkiye Cumhuriyeti’nin omurgasını geçmek istedi, Balkanlar da yapmak istiyorlar, bu Müslüman devletlerde. Yapmak istedikleri ülkeler ABD’ye hediye getirmek. Yapamadılar. Devletin omurgası dik duruyor.

KIRMIZI ELMA SEÇMELERİ

Bugün kendi mühendislerimizle kendi İHA’larımızı ve silahlarımızı yapma konumuna geldik. Türkiye bugün milyonlarca insanla, kalpleri Allah’a hamdolsun Kızıl Elma’ya doğru ilerliyor. Türkiye’nin yapacak çok işi var, Cumhurbaşkanı cumhur ittifakının liderliğinde yapacak çok işimiz var, Allah’ımız milletimizi utandırmasın. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir