Genel Sağlık

Türkiye’de maske olduğu iddia edilen koronavirüsün yüzde 99,9 öldürme oranı

Adana medikal firma sahibi Mehmet Ceyhan, Alman TÜV anketleri Avrupa Birliği ülkelerinde SUD laboratuar satışlarında test sürecinden geçtikten sonra onaylanan ‘Maske bakır iyonları korosunu Sağlık Bakanlığı’nın onayından sonra Türkiye’ye getirdi. Ceyhan, bu maskenin koronavirüsü yüzde 99,9 öldürdüğünü iddia etti.

Nisan 2020 yılında gerçekleştirilen test sürecinde onaylanan Alman TÜV SUD laboratuvarı ve Avrupa Birliği (AB) satış onaylı ‘bakır iyonları korona maskesi’, Amerika Birleşik Devletleri ve daha sonra Avrupa Birliği ülkeleri Türk girişimciler tarafından Türkiye’ye getirildi. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (ÜTS) maskesinin sisteme kayıtlı olduğu, yurt dışında yapılan testlerde koronavirüsün yüzde 99,9 oranında öldürdüğü öne sürüldü.

“KORONAVİRÜSÜ 1 DAKİKA İÇİNDE ÖLDÜRECEĞİ KANITLANMIŞTIR”

Adana’da 10 yıldır medikal bir şirket işleten Mehmet Ceyhan, bakır iyon maskesinin Avrupa Birliği tarafından onaylandığını söyledi. Ceyhan, maskenin laboratuvar ortamında bakır partikülleri ile emprenye edildiğini belirterek, “Bu maske 2020 yılında Alman TUV SUD laboratuvarlarında titiz bir testten geçti. Bu test süreci sonunda koronavirüsü öldürdüğü kanıtlandı. Bir dakika. Bu testlerden sonra bu maske Avrupa Birliği ülkelerinde satışa sunuldu. “

“KALİTE SERTİFİKALARI VE UTS KAYITLARI MEVCUTTUR”

Mehmet Ceyhan, koronavirüs döneminden sonra çok sayıda kalitesiz maskenin kaliteli maskeler arayışına girmesinin ardından, “Yurt dışında kullanılan ürünleri bulmak için araştırıyoruz, girişimlerde bulunarak Türkiye distribütörlüğünü aldık. Şu anda piyasada maskeler Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (ÜTS) sisteme kayıtlı Belli bir kalite belgesi alınması gerekiyor. Bu ürünlerin de kalite belgeleri ve ÜTS kayıtları var “dedi.

MASKE TEMASTA VİRÜSÜN RNA VE DNA’SINI KIRIR “

Maskenin üzerindeki bakır iyonlarının virüs ve bakterilerin DNA ve RNA’sını bozduğunu söyleyen Ceyhan, “Dolayısıyla herhangi bir virüs veya bakteri maskeye girdiğinde bakır iyonları ile reaksiyona girerek ölüyor. Bunun araştırmalarla kanıtlandı. maske virüsü bir dakika içinde öldürür. ” .

“BİR AY KULLANILABİLİR”

Maskenin yırtılmadığı veya delinmediği sürece bir ay süreyle kullanılabileceğini belirten Ceyhan, ürünün suya da dayanıklı olduğunu söyledi. Ceyhan, “Üzerindeki bu renk maskenin orjinal rengidir. Rengini bakır iyonlarından alır. Hiçbir şekilde boya kullanmak mümkün değildir. Bu suya dayanıklı maske güneşte yarım saat kurutulabilir. ıslandığı saat. “

“BAKTERİ UZUN DÖNEMDE BAKIR DİRENCİ GÖSTEREMEZ”

Bakır iyonlarının laboratuar çalışmalarında antiviral özelliklere sahip olduğunu belirten İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Can Şen, “Bakır iyonları temas ettikleri yüzeylerdeki mikropları ve virüsleri kısa sürede öldürebilir. Bu amaçla bakır içeren malzemeler kullanıldı. Virüsten önce üretilmiştir. Özellikle kapı kolları gibi ürünlerde bakır kullanılmıştır. Bakteriler uzun vadede bakıra dayanamaz. Bakır anti-mikrobiyal özellikleri açısından etkilidir. ” .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir